poniedziałek, 17 listopada 2014

Siedmiokrotnie zaniżony uszczerbek na zdrowiu.

Niedawno pisaliśmy jak ubezpieczyciele zaniżają procentowy trwały uszczerbek na zdrowiu (Jak skutecznie 5 razy powiększyć odszkodowanie). Oto kolejny przykład takich praktyk.

Mężczyzna podczas wypadku samochodowego doznał złamania rzepki kolanowej z przemieszczeniem odłamków, uszkodzenia łokcia, stłuczenia klatki piersiowej oraz stawu skokowego.


 Zwrócił się on do Firmy ubezpieczeniowej, w której sprawca wypadku miał wykupiona polisę OC, o wypłatę odszkodowania. Ubezpieczyciel skierował mężczyznę na osobiste badania lekarskie. Lekarz orzecznik uznał, że mężczyzna "doznał 5-procentowego uszczerbku na zdrowiu, jego obrażenia zaś nie mają wpływu na funkcjonowanie organizmu."

Mężczyzna nie zgadzał się z taką opinią, gdyż uszkodzone kolano powoduje znaczne ograniczenia podczas chodzenia. Zdecydował się skierować sprawę do sądu, który powołał biegłego. Po zbadaniu mężczyzny oraz analizie dokumentacji z leczenia stwierdził, że doznał on 35% uszczerbku na zdrowiu. Zwrócił  uwagę na to, że mężczyzna wymaga długoletniej rehabilitacji, ponadto stwierdził u niego "spowodowaną wypadkiem artrozę stawu rzepkowo-udowego." Z tego powodu zapewne konieczna będzie kolejna operacja.


Dziennik Ubezpieczeniowy 2014-09-30

1 komentarz:

  1. Odszkodowanie i zadośćuczynienie a nawet renta za taki uszczerbek na zdrowiu się należy. Kancelaria mecenasa Klimkiewicza dla mojej sąsiadki wywalczyła ponad 60 tys od ubezpieczyciela po potrąceniu jak miała roztrzaskane kolano i dwie operacje. Można walczyć o zwrot kosztów leczenia, rehabilitacji, utraconych zarobków.

    OdpowiedzUsuń