czwartek, 24 kwietnia 2014

Złamanie ręki na nieodśnieżonym parkingu.

       Ostatnio zakończyliśmy sprawę starszego pana, który pośliznął się na nieuporządkowanym parkingu przed swoim blokiem. Doznał on bardzo poważnego złamania lewej ręki. Kość była całkowicie roztrzaskana. Odpowiedzialna za uporządkowanie terenu była administracja i do niej poszkodowany wystąpił z roszczeniem.  Po pewnym czasie otrzymał odmowną odpowiedź od ubezpieczyciela, w której stwierdzono, że wina leży po jego stronie.


    Nasz były klient polecił mu skorzystanie z usług naszej kancelarii. Mając doświadczenie w wielu takich sprawach przygotowaliśmy odpowiednio dokumenty, oświadczenia świadków oraz uzyskaliśmy zapis z monitoringu. Firma ubezpieczeniowa wypłaciła 5.000 zł. Po naszym odwołaniu zaproponowano zamknięcie sprawy ugodą na 20.000 zł. Odrzuciliśmy tą propozycję wiedząc, że jest to zdecydowanie za mało, a poszkodowany określił oczekiwane minimum na kwotę 30.000 zł. Przez kolejne pół roku kompletowaliśmy dokumentację medyczną z trwającego leczenia. Po kolejnym odwołaniu uzyskaliśmy ugodowo kwotę 67.000 zł, czyli prawie 3,5 razy więcej niż to co zaproponowano początkowo i ponad 2 razy więcej niż oczekiwał klient.

    W takich przypadkach gdy poszkodowani samodzielnie występują o odszkodowanie często nie są wstanie nic uzyskać. 

8 komentarzy:

 1. Jestem ciekaw na jakiej podstawie firma ubezpieczeniowa odrzuciła roszczenie? Jestem też ciekaw, w jaki sposób weszliście Państwo w posiadanie nagrania skoro ogólnie wiadomo, że sztuka ta jest niezwykle trudna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Firma ubezpieczeniowa odmówiła, ponieważ w procesie likwidacji szkody zwrócili się do administracji i ta stwierdziła, że oni dopełnili wszelkich obowiązków i nie poczuwają się do winy. Twierdzili również, że to poszkodowany nie zachował szczególnej ostrożności w warunkach zimowych i jest sobie sam winien.
   Co do nagrania to można je uzyskać. W tym przypadku poszkodowany wiedział, że na tym terenie jest monitoring i zwrócił się o udostępnienie nagrania, które jest dowodem w jego sprawie.

   Usuń
 2. Widocznie mozna... :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piszecie,że to sukces. A może temu człowiekowi należało się znacznie więcej i powinien pójść z tą sprawa do sadu zamiast zawierać ugodę.
  Skąd wiadomo, że ta kwota, nie jest za mała ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprawa sadowa trwała by około dwóch lat. Poszkodowany potrzebował środków finansowych na kontynuowanie leczenia i nie chciał kierowania sprawy na drogę sądową. Zgodnie z wolą poszkodowanego podjęliśmy negocjacje ugody, w których uzyskaliśmy kwotę, która w pełni satysfakcjonowała poszkodowanego. Kwota ta jest na tyle wysoka, że być może w sądzie nie uzyskalibyśmy dużo więcej, a sprawa ciągnęła by się kilka lat.

   Usuń
 4. Gratuluję! nie ma co odpuszczać w takiej sprawie. Też poślizgnęłam się kiedyś na chodniku, należał do gminy i po ich stronie było jego uporządkowanie. Skręciłam kostkę, uszkodziłam kolano także. Naprawdę poważna sprawa, unieruchomili mnie na pół roku. Dostałam propozycje odszkodowania 8 tys zł. I jeszcze tekst od że proszę się cieszyć, że aż tyle. Na szczęście nie odpuściłam. Znajomy mi polecił https://wieksze-odszkodowanie.pl/. Ta kancelaria zatrudnia tylko prawników i radców prawnych, mają zdecydowanie więcej możliwości. Z góry powiedzieli, że wywalczymy więcej i zachęcili by zamiast ugody iść do sądu. Zeszło prawie 2 lata ale wygrałam jeszcze większe pieniądze jak Pan z artykułu. Ale to ogromna zasługa Pana Artura i jego kancelarii.

  OdpowiedzUsuń
 5. Taka ręka po zakończeniu leczenia na pewno będzie wymagać rehabilitacji. Ja, doskonale zdaję sobie z tego sprawę, gdyż mi leczenie kręgosłupa w Krakowie przyniosło ogromne korzyści. Skorzystałam z oferty https://efficlinic.pl/fizjoterapia-i-rehabilitacja/terapia-manualna-i-diagnostyka-funkcjonalna/leczenie-i-rehabilitacja-kregoslupa/. Czy na taką rehabilitację również można ubiegać się o odszkodowanie?

  OdpowiedzUsuń